Geogebra Türkçe Son Sürüm

Geogebra programı kullanıcılara ücretsiz olarak sunulan ve aynı zamanda Türkçe dil desteğinin olması bakımından matematik ve geometri öğretmenlerinin vazgeçilmez ve bilgisayarlarında olması gerek bir program.

Programın önceki versiyonlarında 3d özelliği yoktu. Ancak son versiyonlarla beraber bu özellik programa eklenmiş bulunuyor. Benzer programlardan biri olan Cabri 3d programındaki 3d özelliği ile karşılaştırdığımızda Cabri 3d programının 3 boyutlu cisimleri gösterme ve bunlar üzerinde işlemler yapabilme becerisi bana göre daha gelişmiş ve basit. Kısacası iki programın birbirine göre üstün tarafları var.

Geogebra da iki boyutlu cisimler üzerinde yapamayacağınız özellik neredeyse yok gibi. Ancak bazı durumlarda programın alt tarafında bulunan kod ekleme bölümünü kullanmanız gerekiyor. Bu kodlar yine programın içerisinde mevcut. Ancak hangi kodu nerede ve nasıl kullanmanız gerektiğini yine bilmeniz gerekiyor. Bu anlattığım özellik daha ileri kullanıcılar için geçerli. Bu kodları bilmeden de programı kullanabilmeniz mümkün. İnternette Türkçe hazır dosyaları çok fazla yok. Nacak kendi sitesinde yabancı dosyalar ağırlıklı olmak üzere bir çok etkileşimli hazır içeriklere ulaşabilmeniz mümkün. Dersimis.com sitemizde, elimde olan veya ihtiyacımız olan dosyaları indirilebilir olarak paylaşmaya çalışacağım. Ayrıca videolu anlatımları da hazırlayıp programın nasıl kullanıldığı ile ilgili ders anlatımlarını da yapmaya çalışacağım.

Programla ilgili sorularınızı ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum bölümünden yazabilirsiniz. Programın en son versiyonuna aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

Geogebra Son Sürüm İndir

Etiketler: geogebra

Yazdır e-Posta

Üzgünüm, yorum yazma yetkiniz bulunmuyor! Yorum eklemek için giriş yapmalısınız.